nowości w serwisie serpent.pl - archiwum      

  poważna: Sosnowska/Gabryś (For Tune)

  reggae: Bunny Scott

  avant-pop: Oxford Drama, Antlers

  rock: Bell Orchestre (Erased Tapes), Ash Ra Tempel

  kasety: Kontrabelius, Fisz

  folk: Gestu de Dakar, 4 Mars (Somalia)

  jazz: Weband (Wyleżoł) na winylu, reedycja debiutu Mazolewski Quintet, Relative Pitch (Brotzmann, Lonberg-Holm, Satoh, Morris, Frith, Bynum, Schlippenbach, Wooley), Soulive

  postrock: Godspeed You! Black Emperor, Hey Colossus, Kombynat Robotron

  rock: Tomahawk (Patton), Embryo, Chokebore

  jazz: Chyła, Pelc

  elektronika: Cabaret Voltaire

  winyle: Baroness, kompilacja Doors, Goldfrapp

  folk: World Circuit (Cumbia, Farka Toure), Crammed Discs (Ikoqwe, Zenobia), postrockowe Divide and Dissolve

  avant-pop: Japan (reedycje "Quiet Life"), Earle, Lost Horizons

  rock: Spięty (Lao Che) solo, Strummer, reedycje Big Byc

  postrock: Arab Strap, Cave/Ellis

  punk: Analogs, reedycja klasyka WC

  elektronika: Anne Clark, Visionist (Mute), mroczna kompilacja Electrostorm 9, Goransson (soundtrack do "Teneta" Nolana)

  jazz: Caixa Cubo, Metheny

  reggae: VP (Wailin Souls), klasyk ska Selecter

  poważna: Harmonia Mundi (Gesualdo), Dębicz/Kuropaczewski "Adela"

  jazz: Rune Grammofon (Fire!, Elephant9), Redman

  rock: Sudden Infant, Knoxville Girls, Talking Heads (kolorowe winyle), PJ Harvey (kolejne reedycje)

  reedycja kompilacji "Dzieci brudnej ulicy" (klasyka polskiego punka)

  elektronika: industrial z Klanggalerie (Bourbonese Qualk, Eric Random, Etant Donnes), Sleaford Mods, singiel Atari Teenage Riot z Asian Dub Foundation

  reedycja "Nigdy" Moskwy


  poważna: Andriessen

  avant-pop: Nettwerk (Skavhellen, Flovent), Ferrer (Buena Vista)

  poważna: PWM (Bester Quartet, "Heroine of Polish Music" (Bacewicz, Zubel, Sikora)

  winyle: Faith No More, awangarda z Sub Rosa (Guiraud, Hastings of Malawi) i Nurse With Wound

  jazz: Black Saint (Rivers, Cyrille)

  postrock: Glitterbeat (Johnson, Altin Gun, Adhelm)

  elektronika: Golem Mecanique (Ideologic Organ), Rival Consoles, Mapstation

  Siekiera "Nowa Aleksandria" na winylu ponownie dostępna

  jazz: Rune Grammofon (Kaiser, Mollestad), NoBusiness (Guy, Rivers), Stunt (Mazur, Ploug, Pieranunzi), Ronin Rhythm (Makrokosmos), Challenge (Honing), Allos (KLANG [Falzone / Adasiewicz / Roebke / Daisy], Allos Musica), ECM (Bro/Henriksen, Lovano), Blue Note (Scofield, Adderley)

  rock: Marszałek (Antena Krzyku), Black Country, New Road (Ninja tune), Lunatic Soul na zielonym winylu

  poważna: tanie edycje Organum Peresa

  rock: Melvins (nowa płyta + reedycje), Mogwai, God is An Astronaut, punkowe SID i Tabes, Warren Ellis (soundtrack), Vile, Clausen (Efterklang)

  box z klasykami jazzu

  reggae: Dubska, Dziady Kazimierskie

  elektronika: Sleaford Mods, Grandbrothers

  avant-pop: Agora (Kwiat Jabłoni, Nowak (Raz Dwa Trzy), Koterski, Budka Suflera, Dusk), Reichel, City Slang (Calexico, Lambchop, Von Hausswolff), "Neverending Story"

  rock: Matador (Interpol, Belle & Sebastian), Domino (Young Marble Giants, Kills, New Puritans, Arctis Monkeys, Wyatt), reedycje Notwist, Wolfe

  jazz: Washington, Soliton (Tomczyk, Banaszek, Hajdun, Bortolotti), Mazur, Trost (Diquiet (Kurzmann, Brandlmayr)), Klemensiewicz/Kisiel

  elektronika: Residents, Blanck Mass, Mreńca, Warp (Eno, Autechre, Bibio)

  promocje (do końca lutego):
- Isound (Armia, Jazzpospolita, Plum, George Dorn Screams, Cale, Lynch, Lali Puna, Luomo, Mum, Nouvelle Vague, Animal Collective, Cinematic Orchestra, Herbaliser, Thundercat, Tobin, Roots Manuva, Bonobo, Junior Boys, Toro Y Moi)
- Asfalt (Fisz, OSTR, Hemingway, Flirtini, Hades, Lordofon, Łona, Muzykoterapia, P. Unity, Sonar, Rasmentalism)

  reedycje z MTJ (niektóre także na winylach): Tilt, Brygada Kryzys, Kolaboranci, Bończyk/Krzywański, Para Wino, Lady Pank, Perfect, Budka Suflera, Sztywny Pal Azji

  elektronika: Immortal Onion, Skalpel

  Nikt Nic Nie Wie (Włochaty i Ewa Braun na limitowanych winylach)

  przeceny:
- Syny / kiRk / Psychocukier
- Noon (solo, z Hatti Vatti, Pezetem i Grammatikiem)

  jazz: EABS (reedycja debiutu + przecena limitowanych wersji Slavic Spirits do końca lutego), Cam Jazz (Oregon, Pieranunzi, Alessi, Blake, Zach, Wheeler, Sanchez), Not Two (Altschul/Fonda), box Parkera, Pink Freud na winylu

  elektronika: Zenobia, Fanfara Awantura, Frahm, Frost (Dark 3), Martin Gore

  rock: Viagra Boys, "dziwny blues" Lonnie Holley, Boris+Merzbow, Baroness, Nothing

  muzyka dawna z wytwórni: Harmonia Mundi, Aparte, Klarthe, Mirare, Paraty, Audax

  avant-pop: Campbell

  folk: Atine (Iran), Braaten

  reggae: Dub Pistols

  punk: winylowe edycje ostatnich albumów Karceru i Dezertera

  Glissando #38 (temat przewodni: Internet)

  rock: Frana (Antena Krzyku), Liturgy

  postrock: Fonoradar (split Columbus Duo i Guiding Lights), Pure Phase Ensemble z Franklinem (Swervedriver), Notwist, Comelade/Pinhas, przecena płyt Can z Marginal Talent ("Can" i "Out of Reach")

  elektronika: Bugajak (Noon), Flur (Kraftwerk), Nurse With Wound, Vainio

  reggae: Indios Bravos

  jazz: Pospieszalski, NoBusiness (Rivers, Gustafsson, Red Trio, Wooley/Guy, Buck, Bailey)

  avant-pop: Brożek, Chłopcy kontra Basia

  folk: box Muzyka Źródeł, Instytut Sztuki Pan (archiwalne nagrania muzyki Podhala, książki o Sumatrze i polskiej muzyce tradycyjnej)

  rock: punkowa Prawda, Skankan, Sigur Ros

  jazz: Minim (Wójcik, Piotrowicz, Święs, Karch)+ Namchylak, Bence Vas, box Ptaszyna Wróblewskiego, Mazolewski Quintet na winylu

  folk: Józef Zaraś (Muzyka Źródeł 33)

  elektronika: Mego (Friedl, Grand River, Haswell), The Bug (Hyperdub), Coil, Sub Rosa (Eastman), Residents

  postrock: Adhelm

  jazz: japońska kompilacja 70', Coxhill/Frith

  autobiografia Brylewskiego (w rozmowie z Księżykiem) znów dostępna!

  przecena płyt Gowi (Możdżer, Pierończyk, Blakey, Kochan, Namysłowski, Apostolis, Makowicz, Skolik, Muniak, Śmietana, Mencel, New Bone)

  jazz: Rogue Art (Shipp, Morris, Swell, Abrams), Smoliński trio, Jaskułke, Fundacja Słuchaj (Zerang, Watts), Schmidt Quartet

  przecena Pink Floyd

  rock: reedycje Fall (Frenz Experiment) i New Model Army (Carnival), Aksak Maboul, Pylon, Metz, Ruth Rundle, Lunatic Soul, Riverside

  folk: Poly-Rythmo de Cotonou, Bombino, Bongo Joe (Meridian Brothers, Chouk Bwa), Glitterbeat (Liraz (Izrael/Iran))

  elektronika: reedycje Anne Clark, Vogel, Thrill Jockey (Soft Pink Truth, Black to Comm), nowy album Cabaret Voltaire, HIA, Klanggalerie (Kurzmann, Berrocal/Fenech, Reiningers (Tuxedomoon), 180s, Amado/Serries)

  jazz: Jimi Tenor, Luc Ex (z The Ex)

  avant-pop: Sub Pop (Loma, Clipping), Broderick (Erased tapes), Tara Fuki

  poważna: Arnalds

  jazz: Spontaneous Music Tribune (Gibson, Furtado, Tonus), Skip (Tingvall), Edition (Potter, Pohjola, Elling, Herskedal), Jazz at Lincoln Center / Marsalis, Aerophonic (Rempis, Wooley, McPhee), Silkheart (Swell, Futterman), 577 (Shifa, Sanders, Campbell, Musson, Carter)

  Czereśnie ("dziecięcy" projekt muzyków Hańby), książka Kozielskiego "Pędzla" o polskim punku lat 80'

  ponownie dostępne: Komeda "Astigmatic" na winylu, debiut One Million Bulgarians

  rock: Mr. Bungle (Patton), reedycje MTJ (Tilt, Kobranocka, The Bill, KSU), rosyjski Lucidvox i białoruskie Molchat Doma, postrockowy Bruch (Trost), Thurston Moore, reedycja Pere Ubu, Acid Mothers Temple

  jazz: Tenor/Allen

  folk: szwedzka Garmarna

  avant-pop: Campbell, Eels, Sexsmith

  elektronika: reedycja "Musick To Play In The Dark" Coila, Pole, Ataraxia/Garson/Lucifer, Roger&Brian Eno, Barrow (Portishead) "Devs" OST, Prodigy, Basinski, Serries, Biophon (Mori)

  Harmonia Mundi (głównie muzyka dawna)

  wyprzedaże:
- Mystic CD (Abradab, Acid Drinkers, Gaba Kulka, Batushka, Behemoth, Czesław Śpiewa, Frontside, Ingazi (Praczas), Jazzombie (Lao Che + Pink Freud), Habakuk, Lao Che, Deriglasoff, Organek, Budyń, The Cult)
- Mystic winyle (Acid Drinkers, Batushka, Behemoth, Czesław Śpiewa, Gaba Kulka, Habakuk, Kaliber 44, Lao Che, Maria Peszek)

  awangarda z Bołta (Dymiter/Franczak, Jovanovic, Zagajewski/Stasik)

  elektronika: Generator (Kucz), Skalpel, Future Islands

  jazz: Fundacja Słuchaj (Harnik/Swell, Kaluza/Majewski/Mazur/Trilla, Colonna/Hawkins, Neuringer/Mazu)

  reggae: kompilacja Lee Perry/Upsetters

  avant-pop: Agora (Maleńczuk, Sadowska)

  rock: reedycja autobiografii Brylewskiego (z Księżykiem), kompilacja Wyatta, Wolfgang Press, punkowy Werwolf "Ostatni Dancing" na czerwonym winylu

  jazz: Audio Cave (Pacan, nowy numer Lizarda), Trost (Regenorchester XII: Fennesz, Yoshihide, Ex, Buck)

  rock: Voo Voo gra Grechutę

  reedycje Warpa (Hassell, Eno/Cale, Eno/Wobble), Nowych Nagrań (Grammatik, Pezet/Noon), Toma Waitsa (m.in. "Real Gone" i "Mule Variations")

  elektronika: Sub Rosa (Lustmord, Opening Performance (+ Laswell, Pop, Burroughs), Bow)

  jazz: Hevhetia (Kollar/Henriksen, The Flash!, Klima/Wania, Kobyliński), ACT (Bałdych, Wakenius, winyle EST), Multikulti (Lonber-Holm/Lopes/Solbert, Taubenfeld), Fukui

  folk: Kapela Tadeusza Kubiaka, Wowakin, Opowieści z walizki (m.in. Bikont, Kierzkowski, Mielcarek)

  reedycje: Cherry Red (Tangerine Dream, Van Der Graaf Generator, Rare Bird, Focus, Colosseum, Camel), składanka z polskim punkiem i nową falą, 3-X-Klan, Zappa (Halloween '81)

  Mela Koteluk i Kwadrofonik z Baczyńskim, Milo Kurtis reaktywował Grupę w składzie, z Mazzollem

  jazz: Wania w ECM, Amado/Serries (Vidna Obmana), Krononaut, Merzbow/Pandi/Gustafsson

  elektronika: Frahm, Begg/Roedelius, Bvdub, Prekop, Matmos, Midlife

  folk: Glitterbeat (Ustad Saami, Ammar 808), festiwal w Czeremsze (Voo Voo, KZWW, Tęgie Chłopy, Masala, Muzykanci, Fanfara, Cicha, Czeremszyna)

  rock: film o Swans, Neuma (materiał jeszcze z Kobonga), Idles, Thrill Jockey (Sumac), Sub Pop (reedycje klasyków na kolorowych winylach), Harcourt, Enslaved, Laibach '87, A Certain Ratio

  rock: Voo Voo gra Grechutę

  reedycje Warpa (Hassell, Eno/Cale, Eno/Wobble), Nowych Nagrań (Grammatik, Pezet/Noon), Toma Waitsa (m.in. "Real Gone" i "Mule Variations")

  elektronika: Sub Rosa (Lustmord, Opening Performance (+ Laswell, Pop, Burroughs), Bow)

  jazz: Hevhetia (Kollar/Henriksen, The Flash!, Klima/Wania, Kobyliński), ACT (Bałdych, Wakenius, winyle EST), Multikulti (Lonber-Holm/Lopes/Solbert, Taubenfeld), Fukui

  folk: Kapela Tadeusza Kubiaka, Wowakin, Opowieści z walizki (m.in. Bikont, Kierzkowski, Mielcarek)

  reedycje: Cherry Red (Tangerine Dream, Van Der Graaf Generator, Rare Bird, Focus, Colosseum, Camel), składanka z polskim punkiem i nową falą, 3-X-Klan, Zappa (Halloween '81)

  Mela Koteluk i Kwadrofonik z Baczyńskim, Milo Kurtis reaktywował Grupę w składzie, z Mazzollem

  jazz: Wania w ECM, Amado/Serries (Vidna Obmana), Krononaut, Merzbow/Pandi/Gustafsson

  elektronika: Frahm, Begg/Roedelius, Bvdub, Prekop, Matmos, Midlife

  folk: Glitterbeat (Ustad Saami, Ammar 808), festiwal w Czeremsze (Voo Voo, KZWW, Tęgie Chłopy, Masala, Muzykanci, Fanfara, Cicha, Czeremszyna)

  rock: film o Swans, Neuma (materiał jeszcze z Kobonga), Idles, Thrill Jockey (Sumac), Sub Pop (reedycje klasyków na kolorowych winylach), Harcourt, Enslaved, Laibach '87, A Certain Ratio


  avant-pop: singiel Anohni (Anthony), wznowienie debiutu Demarczyk (CD/LP)

  jazz: Fundacja Słuchaj (Owl/Held, Garbowski/Gradziuk/Lyytinen), Stankiewicz (dwie zapowiedzi + starsze ponownie dostępne), Weband (Wyleżoł), Paulski, Coltrane "Giant Steps"

  elektronika: reedycje Kraftwerk na kolorowych winylach (także niemieckie wersje), Arca, Yello, Tricky, Howling, Barwick, Keleketla! (Coldcut z muzykami z afryki), Dalis Car (Murphy (Bauhaus) + Karn (Japan))

  jazz: For Tune (Janczarski/Siddik), Jaga Jazzist

  reedycje: Cherry Red (Alien Sex Fiend, Tangerine Dream, Flock of Seagulls, Colosseum, Camel, Yes, Vangelis), 4AD (Pixies "Bossanova" na winylu), PJ Harvey (w tym po raz pierwszy wersje demo), Marley "Legend" picture LP

  rock: Protomartyr

  poważna: Richter "Voices", box Johannssona, PWM (opera Nowaka do libretta Tokarczuk), "Gladiator" Zimmera/Gerrard, Aurora Orchestra

  avant-pop: Agora (Przemyk, Kukulska/Sinfonia Varsovia), "Pop alternatywny" (Skubas, Kamiński, Rojek, Król, Kwiat Jabłoni)

  jazz: Mencel "Brooklyn Eye" (do końca roku taniej), Smalltown Supersound (Supersilent), Stunt (Werup, M. Faust, Meinert, Au/Martin), Trost (Also, Full Blast), Karl (Konstrukt/Yoshihide), Redman/Mehldau/McBride, Komeda "Nóż w wodzie", 577 Records (Carter, Shipp, Parker, Cleaver)

  postrock: Nene Heroine, Ideologic Organ (Kang, znany z nagrań z Pattonem)

  rock: Throwing Muses (znane z wcześniejszych płyt dla 4AD), Lou Reed reedycja "New York"

  elektronika: Lopez, Muslimgauze, Recollection GRM (Xenakis)

  reggae: Asian Dub Foundation, Ethiopians/Gladiators

  folk: Bantu, Hoverla

  avant-pop: Tubis z Bolewski w piosenkowym wydaniu (Audio Cave), Koteluk/Kwadrofonik z Baczyńskim

  jazz: Boyd, Niedziela, Badbadnotgood, Gearbox (Ibrahim, Rich, Cross), Edition (Pohjola, Elling, Hart)

  rock: Ipecac (Buzzo/Dunn), Caspar Brotzmann Massaker

  elektronika: U Know Me (Himalaya Collective), Nowe Nagrania (reedycje Noona), Asfalt (reedycja "Polepionych dźwięków" Fisza)

  jazz: Sarmacja, singiel Trzaski, Not Two (Carter/Shipp), Cuneiform (Thumbscrew), BBE (japoński jazz)

  avant-pop: Gurevich, Waterboys, Marling, Anne Clark, Johannes (Ipecac)

  folk: kompilacja Kapeli ze Wsi Warszawa, Real World (L'Bluz), Trio Benares

  poważna: Harmonia Mundi

  awangarda: Ideologic Organ/Mego (Phurpa), Klanggalerie (Minton, Comelade, Hayward, Konstruktivists, Uz Jsme Doma gra Residents)

  elektronika: Young Gods

  nowości SP Records: Kazik "Zaraza", Elektryczne Gitary, wznowienie "Centrum" Wzgórza Ya-Pa-3

  winylowe reedycje Current 93: "Sleep has his house" i "Horsey" (także w limitowanych kolorach)

  mroczne: Clan of Xymox "Spider On The Wall"

  awangarda: Sub Rosa (Palo Alto), Mego (kaseta KTL)

  rock: kolejne wycinane winyle z Don't Sit on My Vinyl (Hugo Race, Iowa Super Soccer), Kutiman (afro-beat), Coriky (Fugazi)

  jazz: For Tune (Johansson Werre), Osterczy, Pietrzko, SKIP (Branqvist, Bossarenova)

  box Tie Break ponownie dostępny

  limitowane kolorowe winyle Polskich Nagrań (Ossian, Nurt, Demarczyk, Kosz, Namysłowski, Novi Singers, SBB, Breakout, Wodecki, Frąckowiak, Skaldowie), winylowe edycje Noona i Piernikowskiego

  rarytasy Variete (ostatnie sztuki): "Piosenki kolonistów" oraz winyle (w tym biały limit 80 sztuk) "PPA Wrocław 2015"

  jazz: Trost (Full Blast), ECM (Wasilewski), MR Bongo (Tavaresa/Whitty, Bridgewater), Rune Grammofon (Spunk, I Like To Sleep, Westerhus, Kaiser)

  rock: Messed Up (białoruski grrrl-punk), Fire (Black Lips, Islet, Vanishing Twin, Giant Sand), Breathless

  avant-pop: Daptone (Bradley), Kortez

  postrockowe Kranky (Hecker, Grouper, Pan American, Loscil, Windy & Carl), Sun Araw, Drag City (Six Organs of Admittance, Espers, Hamerkop, Lynn, Segall, Silver Jews)

  folk: Jaro (Bulgarian Voices, Hazmat Modine, Huun Huur Tu)

  reggae: DJ Vadim

  awangarda: Sub Rosa (De Laet), Ideologic Organ (O'Malley), Portraits GRM (O'Rourke), Zeitkratzer ("Shape of Jazz to Come"), Klanggalerie (Uz Jsme Doma z wokalistą Residents), FM Einheit

  winyle: debiut Hańby ponownie dostępny, Asfalt (OSTR, Hemingway), Don't Sit on My Vinyl (Polmuz, Próchno), Farben Lehre "Bez pokory"

  jazz: PI (Sorey, Taborn, Lehmann, Okazaki), International Anthem (McCraven, Branch, Santos), NoBusiness (Rivers, Carrier, Narvesen, Fernandez, Gjerstad, Threadbare, Borgmann, Dux Orchestra)

  winylowe edycje Dead Can Dance "Anastasis" i Taco Hemingway "Marmur"

  jazz: Jarzmik/Michalska, Małek, De Shepper, Pietrzko

  elektronika: Warp (Flying Lotus, Squarepusher, Nightmares on Wax), Sleaford Mods, awangarda z Sub Rosa (Opening Performance Orchestra z Cage'm, Raudive, Silk Saw, Delay/Sly&Robbie), SPK, Coil, The The

  rock: Marszałek, box Rezerwatu, reedycje z Cherry Red (brytyjski synth-pop, Yes, Vangelis, Tangerine Dream, Procol Harum, Camel, Accept, Alan Parsons)

  avant-pop: Domino (Austra), Parfume Genius, Hakim

  reggae: Groundation

  punk: Czerwone Kościoły, Depresja

  jazz: Komeda (winyl z Jazz Jamboree), Diomede (Tarwid/Markanicz) z Zemlerem, winyle z Alpaki (Nene Heroine, Miszk), Snarky Puppy

  poważna: Opus (Dixi "Music for Accordion & Eleectronics"), Fat Cat (Glotman/Erlandsson)

  elektronika: Young Gods "Super Ready" na winylu, Nemezis, Generator (Blindmachine/JDan)

  promocja: Universal polskie (Mazolewski, Strug, Świetliki, Gadt, Jopek, Big Cyc, Closterkeller, De Press, Muchy, Bartosiewicz, Hey, Nohavica, Nosowska, Kroke, Herdzin, Laboratorium, Maleńczuk, Maleo, Smoczyński, Pianohooligan, Przemyk, Soyka)

  ponownie dostępne: Skalpel Big Band, Romuald i Roman, Stańko "Purple Sun"

  rock: reedycja drugiego albumu Neumy, zapowiadana od zeszłego roku reedycja płyty Kciuka z Niemenem, Acid Mothers Temple, mroczne Rome, Lanegan, Glitterhouse (Heads., Matthew, Volk), Chemikal Underground (winylowe reedycje Arab Strap), Klanggalerie (Bourbonese Qualk, Hula, Berrocal, LPD), film o Kulcie, Ride

  elektronika: Nurse With Wound (reedycja Rock'n'roll Station), Pole (reedycja 1-3) Bvdub, HIA, Thirwell (Foetus), Ghostpoet

  avant-pop: drugi album Tęskno, Gilberto, Jurado

  folk z Glitterbeat (TootArd, Edikanfo, Fra Fra, Orkestra Mendoza)

  do mocno przecenionych winyli z Mute doszedł Cabaret Voltaire "Covenant"

  promocja Universal best of (Sylvian, Marley, Pop, PIL, Siouxsie, Cale, Killing Joke, Velvet Undeground, Primus, Almond, Monster Magnet, Morrissey, Nirvana, OMD, Visage, Idol, Blondie, Roxy Music, Deep Purple, Dj Shadow, REM, Frankie Goes to Hollywood, Human League, Who, klasycy jazzu i bluesa)

  mroczne z Consouling Sounds (Jarboe, Of Blood and Mercury, Ulveblod) i Klanggalerie (Legendary Pink Dots), awangarda z Mego (O'Rourke, Justka) i Karl (Subotnick, Vaisanen)

  rock: Acid Mothers Temple, winyle Kurws, Jimmy Jazz (kolorowe winyle Dr Cycos i Analogs), winyl Half Light

  jazz: Trost (Mai (ZU)) i sublabel Cien Fuegos (Brotzmann), Kochan

  folk: ISPAN ("Drzewie nuty orawskie"), Amsterdam Klezmer Band

  Muzyka Źródeł - box z kompletem serii (27CD)

  jazz: Błoto (EABS), Kwaśny Deszcz, Stunt (Kirk, Eeg, Rosendal, Skov, Ibrahim Electric, Boel, Cuban Jazz Report, Henderson), Ronin (Blaer), Relay (Daisy/Moretti), Mac Avenue (McBride), Miller, Double Moon, Challenge (Honing, Arriale)

  poważna: CD Accord (Zubel), Challenge Classics (Górecki, Part), Ayros (Marti), Atma (Quatuor Molinari/Górecki, Vox Humaines/Saint-Colombe), Harmonia Mundi (Bach, Part, Schoenberg), Paraty (Cage meets Satie)

  mocna przecena na winyle Mute/Pias (ilość mocno ograniczona, dostawa na początku maja), m.in. Brodka, Throbbing Gristle, Martin Gore, Harvey, Can, Cabaret Voltaire, Certain Ratio, Knife, Editors, Mogwai, Goldfrapp, Enter Shikari, Arca, Balthazar, Adamson, Beach House, Frost, Erasure, Ghostpoet, Joan as Policewoman, Grant, Veirs, Hannigan, Nadler, Plastikman, Roisin Murphy, Soap & Skin, Soulwax, Simian Mobile Disco, Liars, Tiersen, Yeasayer, Zola Jesus

  jazz: Fundacja Słuchaj (Watts, Fernandez, Guy), Alpaka (Miszk), Mad Ship (Licak/Wójcik/Tarwid/Szmańda), New Bone

  promocje:
- Universal winyle (Kobong, Kroke, Muchy, Soyka, Dr Misio, Cure, Zappa, Coltrane, Monk, Blondie, Clapton, Beach Boys, "Ostatnia rodzina")
- Universal polskie (Strug, Soyka, Świetliki, Jopek, De Press, Hey, Kroke, Laboratorium, Maleńczuk, Proletaryat, Przemyk)
- Universal czerwiec (Black Sabbath, Ghost, Coltrane, Almond, OMD, R.E.M., Siouxsie, Comet is Coming, Underworld, Visage, Volbeat)

  poważna: Dux (Penderecki, Górecki, Aukso, Art'n'voices), Fat Cat (Jensen, Craig)

  folk: Oreada, Dzambo Agusevi Orchestra (Bałkany), Merga (Etiopia)

  elektronika: kolejny winyl Bilińskiego, dubowy Dr. Israel, Sufjan stevens

  avant-pop: Tęskno, Hania Rani, Domino (Rustin Man ex-Talk Talk, Calvi), Bella Union (Harvieu, Wilson), Coals

  jazz: starsze płyty Sons of Kemet, ECM (Muthspiel), Gurtu

  rock: Viagra Boys, Tetema (Patton/Pateras), Thrill Jockey (Lightning Bolt, Arbouretum), UT

  promocje:
- Universal rock (Sonic Youth, Zappa, Siouxsie, Killing Joke, NIN, Anthrax, Electric Wizard, Ghost, Kobain, Manson, Megadeth, Venom, Wolfmother)
- Universal jazz (klasycy jazzu)
- Universal maj (Eno, Pop, PJ Harvey, Tricky, Beck, QOTSA, Blondie, Clapton, del Rey, Lynyrd Skynyrd, M.I.A., Stereophonics, Tears for Fears, Jam, Who)
- Comet is Coming / Vangelis
- Universal soundtracks (Eno, Cornell, Morricone, Kaczmarek, Monty Python, Rota, Johannsson, Sting, Who)
- Universal hiphop (DJ Shadow, Gang Starr, Guru, GZA, Public Enemy, Roots, Ice Cube, NWA, Damian Marley)

  elektronika: Zenial, Crowhurst z muzyką Bryarsa, Fat Cat (Craig, Shopping, Chauveau)

  jazz: Best of Blue Note, ECM (Cohen)

  reggae: Rokosz, singiel Bartenders (ska)

  rock: Lonker See, Trupa Trupa, Mute (reedycje solowych płyt Rowlanda S. Howarda (m.in. Birthday Party), Turner), mroczny Westerhus

  avant-pop: Bon Iver

  poważna: Harmonia Mundi (Penderecki, Schoenberg)

  czeskie: Indies (folk, Zuby Nehty, bluesowa Kulturni uderka, "30 let Indies" (Vaclavek, -123min, Kvety, Hradistan)), Supraphon (jazz-rockowe: Blue Effect, kompilacja 70'), Pavian (Fermata, Solamente naturali), punk (Visaci Zamek, PHR (Fialky, Davova Psychoza)

  Cocteau Twins na winylach (Garlands, Victorialand)

  jazz: Hunger Pangs (Kądziela, Dąbrowski, Tom)

  ponownie dostępne: winyl Siekiery "Nowa Aleksandria", debiut BNNT, Arhythmic Brain (Mazzol/Janicki/Majewski), Husky, Oszibarack, Variete "PPA Wrocław", Bilińska (Libelid i Berjozkele, nagrane m.in. z Trzaską czy Rogińskim), Kapela ze Wsi Warszawa "Infinity"

  Kolejne reedycje Armii (Triodante, Ultima Thule, Soul Side Story oraz winyle: Czas i Byt oraz Droga)

  winylowe edycje Nagrobków i Śmierci Klinicznej

Z powodu zawieszenia wysyłek zagranicznych przez Pocztę Polską wstrzymujemy realizację zamówień poza Polskę (krajowe realizujemy normalnie)

  rock: Human Impact (Ipecac), Deap Lips (Flaming Lips), Vader

  jazz: Synchrotrony (Rodakowski, Steinbrich, Topolski), Rune Grammofon (Ratkje), Moondog, Soliton (Dyakowski, Lemańczyk, Asaf (Sikała), Jas/De Sousa)

  elektronika: Mego (O'Malley, Werner (Mouse on Mars)), Karl (Abrams, Baker)

  avant-pop: Erased Tapes (Douglas), Doores

  promocja Warner soundtracks (Twin Peaks, Incepcja, Mroczny Rycerz, Kronos Quartet, Vangelis, Mogwai, Glass)

  jazz: Fundacja Słuchaj (Hemingway, Lytton, Wooley, Sestetto Internazionale), SJ Records (Chwała), Strączek oraz poważna z Recart (m.in. muzyka dawna)

  avant-pop: Pablopavo: zapowiedź winyla "Wszystkie nerwowe piosenki" (ilość mocno ograniczona!), Ciabatta, Sochacka

  rock: Komety (także na kolorowych winylach), Thrill Jockey (Wrekmeister Harmonies, Sightless Pit, Lightning Bolt), Ranaldo/Refree

  metal: Sepultura, Oranssi Pazuzu

  elektronika: Noon, Schmidt (CAN), Machinefabriek

  jazz: Tony Allen, ACT (Smoczyński (Atom String Quartet)), Hevhetia (Gadt/Olak, Łukowski)

  przeceny:
- Universal polskie (Strug, Soyka, Świetliki, Closterkeller, Hey/Nosowska, Kroke, Laboratorium, Proletaryat, Przemyk)
- Music Corner (De Press, Nebb Blagism)
- Universal winyle (Braxton, Bley, Bro, Jarret, Frisell, Dr Misio, Nosowska, Kobong, Muchy, Arnalds, Przemyk)
- Universal winyle marzec (Talk Talk, Zappa, Pop, Gerrard, Einaudi, Drake, NIN, Nirvana, Portishead, Sex Pistols, Sonic Youth, Soft Cell, Cure, Velvet Underground)

  ostatnie sztuki: Karbido "Absynt", koszullki Izraela, Alians "Cała anarchia", Ferrer (Buena Vista), Pierończyk

  SP Records: Zacier, Strachy na Lachy "Dodekafonia" na winylu, Winyloteka (kompilacje Komedy, punk, polish funk)

  avant-pop: Obel, Scott-Heron, Tindersticks, utwory Herberta w wykonaniu Skubasa, Waglewskiego, Króla czy Pablopavo

  rock: winyl Oranżady, reedycja debiutu Neumy (ex-Kobong), Armia "Legenda" na białym winylu, Budyń (Pogodno) + Pikula (Miąższ), winylowy split Sexbomby i Prawdy

  elektronika: Warp (Squarepusher), Cel (Kubin/Zemler), Siksa+Usenko (Super Girl Romantic Boys)

  jazz: "Ikar" (film o Koszu) na DVD, reedycja "Polki" Mazolewskiego

  jazz: Skalpel Big Band, ECM (Bley, Tzur), Comet is Coming, Iwański/Gembalski, Palcowski

  rock: postrockowe Besides, Yorkston / Thorne / Khan, Morphine, Malarkey, punkowe Anti-Flag, Dulli (Afghan Whigs), Pale Saints, Me and that man

  poważna: CD Accord (Penderecki, Wajnberg, Kwartet Śląski), Preisner z Kieślowskim

  elektronika: Lopatin (Oneohtrix Point Never)

  przecena winyli Universala (Zappa, Sonic Youth, Talk Talk, Cure, Pop, Portishead, Soft Cell, Gerrard, Velvet Underground, NIN, Nirvana, Idol, Clapton, Einaudi, Lynyrd Skynyrd, Gaye, Drake, Abba)

  nowości jazzowego ACTu: Tolstoy, Kuhn, Smoczyński (Atom String Quartet), Landgren, Haffner)

  rock: reedycja "Gospel" Lao Che, Bang (reedycje Lunch/S. Howard, Chrome Cranks, Gun Club), mongolski The Hu, Wire, Dead Oceans (Destroyer, Fay), Sub Pop (Wolf Parade, Preservation Hall Jazz Band, Clipping)

  folk: Czeremszyna z Todarem (reedycja), Soul Sega Sa (Seszele, Mauritius), El Khat (Jemen), Ostinato (Sudan, Somali), Les Amazones D'Afrique

  awangarda z Sub Rosa (Oiseaux Tempete, Oscillatorial Binnage, Shea, Krieger z utworami Cage'a, Rileya czy Ranaldo) oraz trio Sakata/O'Rourke/Merzbow, Fat Cat (Chauveau), Bohren & Der Club of Gore

  elektronika: Thrill Jockey (Oval, OOIOO, Rose City Band), Hacke, Editions Mego (Werner (Mouse on Mars)), Biliński "Wolne loty" na winylu

  avant-pop: Julia Marcell, "Herbert 3.0" (Pablopavo, Limboski, Król, Waglewski)

  jazz: Clean Feed (Resnik, Mazurek, Gorilla Mask, Lencastre, Fefer, Stine, Almeida), NoBusiness (Gjerstad, Stevens, Coleman, Parker, Satoh/Toyozumi, Rivers), Rogue Art (Frith, Shipp, Woley, Tiger Trio, Brown)

  Ars Nova (muzyka dawna) - pełna dostępna dyskografia, w tym płyty z ludowymi śpiewaczkami Apolonią Nowak i Marią Krupowies

  ponownie dostępne: Janerka na basy i głosy, Kleyff "znaki", Trebunie "Duch gór", Król "Nielot", Urbaniak "Fusion III", Rogiński "Bach Bleach", Lao Che "Gusła", Young Power, Milian "Semiramida", Sutari "Wiano", Motion Trio, Morphine, Alchimia, Anthology of Noise & Electronic, Notwist "Neon Golden"

  winylowe reedycje: Armia "Legenda" (czarny LP), Skalpel (oba albumy), Tubis Trio

  czeskie nowości: Indies (Uz Jsme Doma, -123min, ludowa), Pavian (Fermata), Longital, Vypsana Fixa, Supraphon (Raduza, jazz), Galen (Stivin, Brom), PHR (punkowy Zemezluc)

  elektronika: Fat Freddy's Drop

  folk: World Circuit (Ferrer, Radio Tarifa), Pomianowska "Cztery pory roku" ponownie dostępna

  avant-pop: Cocorosie, Twin Peaks na zielonym LP, Somers, Electronic (Smith/New Order), MTJ (Ralph Kamiński, Kunicka, składanki '80), Watson

  jazz: winyle z serii "Polish Jazz" (Herdzin, Mączyński)

  rock: awangarda z ReR (Henry Cow, Drake), tribute to Acid Drinkers, Lonker See (także na limitowanym kolorowym winylu), kolejne reedycje Stereolab, Olifant (Razmes & Hooligans, Horrorshow)

  folk: Crammed Discs (Konono no 1)

  jazz: Spontaneous Music Tribune (Oleszak, Vicente, Trilla, Turner)

  ostatnie sztuki CD:
- jazz: Trzaska "Cześć", Vandermark, Buck, Mazzoll "A", Pierończyk/Oleś, Levity
- elektronika: Jacaszek "Pieśni", Hanaj, Nordheim, Zaradny, Rebeka
- folk: Muzyka Beskidu Śląskiego, Kapela Brodów, Cicha
- rock: Apteka "Spirala", Kinsky
- reggae: Jahoo, Qulturka

  ostatnie sztuki winyl: Mitch & Mitch z Wodeckim, Siekiera "Nowa Aleksandria", Komety "Akcja V1", Trybuna Brudu, Karcer, Process, Gustav Brom, Habakuk, Mirt

  elektronika: Ka-Spel, Burial, reedycja winyli Skalpela

  obniżka cen na Pink Floyd

  jazz: Allegro (Staroniewicz, Olszewski), SJ Records (Wendt (Atom String), Meck/Myrczek), Fela Kuti na winylach

  elektronika: reedycje Young Gods i Throbbing Gristle

  rock: Gogol Bordello, reedycje Ariela Pinka

  avant-pop: Kwiat Jabłoni, Dyjak

  poważna: Opus (sublabel Requiem: Pawlicki (ex-Trytony), Morpheus Saxophone Quartet, Sura)

  jazz: trzy płyty Kosza ponownie dostępne, JazzBlaster (druga płyta grupy znanej m.in. z coverów Depeche Mode), Jazzpospolita ponownie dostępna, Clean Feed (Mazurek, Nabatov, Eisenstadt)

  Glissando #36 (temat numeru: Muzyka a medycyna)

  poważna: Einaudi, Richter, Gudnadottir (muzyka z Jokera)

  elektronika: epki klasyków Warpa (Boards of Canada, Flying Lotus, Aphex Twin, Seefel, Plaid i in.)

  jazz: E.S.T., Jazz Band Młynarski-Masecki na winylu, Herdzin (Polish Jazz), Szun Waves (Portico)

  rock: Buildings (Antena Krzyku), Wilco, box Pink Floyd, Lou Rocked Boys (Farben Lehre, Azotox, Zielone Żabki, Toasters)

  avant-pop: Limboski, Laibach, Bonet

  reggae: kompilacje reggae/ska z Trojana, Specials, Gladiators, kompilacja "Send I A Lion"

  folk: World Circuit (Radio Tarifa, Portuondo)

  promocje:
- Universal best of (klasycy jazzu, Idol, Bowie, Deep Purple, Grace Jones, Pop, OMD, REM, Soft Cell, Tangerine Dream, Beach Boys, Who, Vangelis/Anderson, Visage)
- Decca & Deutsche Grammophon (Richter, Desplat, Anoushka Shankar, Chilly Gonzalez, Johannsson, Olafsson, Dessner, Greenwood, Monty Python, Morrissey, Sting, Amos, Zimerman, Cho)

  jazz: winyle TAQ (Masecki) oraz Komeda by (Mazolewski, Żądło, Obara), Soundcheck

  elektronika: Fisz Emade "Radar" na winylu, RongWrong z limitowanej koncertowej serii Requiem "Zawieje", Lee Scratch Perry (ze Stones Throw), FKA Twigs, Jazzanova

  avant-pop: Merton, Kleszcz z Osiecką, Rusowicz, Hollis (Talk Talk)

  rock: Soundwalk Collective z Patti Smith, Mute (reedycje Pop Group i CAN), nowofalowy Blitzkrieg

  poważna: Shahabi (Fat Cat), Dessner (gitarzysta The National) w Harmonia Mundi

  promocje:
- Universal winyle (Cure, Massive Attack, Siouxsie, Armstrong, Coltrane, Greta van Fleet, RHCP, Beck, Dire Straits, Kiwanuka, Wolfmother)
- Vader

  avant-pop: Nina Nu "Głos dawnych Mazurów", Piękniewska, Kowalik (Raz Dwa Trzy)

  jazz: Trost (Brotzmann)

  elektronika: Mego (Renaldo & The Loaf, Pita, Brinkmann), Kreidler, Erased Tapes (Frahm), Mum, Mapstation, Biliński na winylu

  nowy album Swans "Leaving Meaning"

  kolejne przeceny "z dystrybucji" (17.90 zł: Pierończyk, postrockowy Besides))

  jazz: Edition (Holland/Husein/Potter, Oddarang, Bad Plus, Kneebody), Kiefer

  poważna: Atom String Quartet z Pendereckim, Maisky

  rock: reedycje kolejnych albumów Crass i Wedding Present, soundtrack PJ Harvey, Lanegan, Lightning Bolt

  elektronika: Zu, Emptyset, Metronomy

  avant-pop: Fink, Gaba Kulka (reedycja "Hat, Rabbit"), Fat Cat (Minor Pieces)

  przecena Warner winyle (seria Polish Jazz, Niemen, Bloom, Trunau, Maanam, Maleńczuk, Koteluk, Myslovitz, Shy Albatross (Rogiński/Przybysz), Raz Dwa Trzy, Republika, Maksymiuk, Soyka, T. Love, Młynarski, Xxanaxx, Małe WuWu)

  Janerka na basy i głosy - ostatnie egzemplarze na czarnym winylu oraz nowe wydanie na niebieskim

  avant-pop: Kazu (Blonde Redhead), Cigarettes After Sex, Kefaya Elaha Soroor

  elektronika: Bassowski, Provinz Posen (elektronika spotyka tradycję, z udziałem Mazzolla), Boy Harsher

  jazz: soundtrack Możdżera do "Ikara" (o Mieczysławie Koszu), Wojtczak/Piotrowicz, Astigmatic Records (Levitation Orchestra), Sound Pack vocal group (Wawrzynowicz), RASP Lovers (Mączyński, Wójcik), Bipolar Order, Kroke, Portico Quartet

  rock: reedycje Gongu, The Pau (jednoosobowy projekt polki), Bonamassa, IQ, Agnostic Front

  reggae: Dub Inc

  SP Records (Pidżama Porno i Romantycy Lekkich Obyczajów (także na kolorowych winylach))

  przeceny:
- Warner jazz (Lloyd, Mingus, Coltrane, Cherry, Davis, Blakey)
- soundtracks (Twin Peaks, Kronos Quartet, Tarantino)

  przecena GADa (do końca roku lub wyczerpania płyt u wydawcy): Korzyński, Milian, Wodecki, Klan, Komeda, Zgraja, Święcicki, Mech, Metrum, Hertel, Polish Jazz Quartet, Roxa, Spisek, Stalowy Bagaż, Nalepa, Kronika Filmowa, Komendarek, Górny, Wichary

  jazz: ACT (Tonbruket, Dahl, Rantala, Iyer, Black String (bazuje na tradycyjnej muzyce koreńskiej)), Napiórkowski, Trost (Made to Break (Vandermark), Brotzmann, Kodian), Konstrukt / Vandermark

  avant-pop: Red Box, Mikromusic, Camouflage, Chelsea Wolfe, kompilacja OMD

  awangarda z Sub Rosa (Oiseaux-Tempete, Knizak, "Early Electronic"), soundtrack z Antychrysta Von Triera, Hafar (Touch), Dome 3

  elektronika: U Know Me (Lua Preta), Telefon Tel Aviv, Frahm

  rock: Russian Circles, Nadja, Follakzoid, winyle Melvins

  wyprzedaże:
- Music Corner za 18.90 (De Press, Holy Toy, Krzysztoń, Kury, Maleńczuk, Świetlicki, Variete)
- Universal polskie (od 18.90 CD/LP: Kobong, Strug, Świetliki, Kroke, Laboratorium, Maleo, Jakubowicz, Muchy, Skrzek, SBB, Jopek, Big Cyc, Miśkiewicz, Dr Misio, Bartosiewicz, Future Folk, Hey, Nosowska, Proletaryat, Przemyk, Soyka, Tulia, "Ostatnia rodzina")

  promocja PIAS (Agnes Obel, Alt-J, Brodka, Bokka, Archive, Cigarettes After Sex, Dead Can Dance, Editors, Tęskno, Raconteurs, White Lies - po 19 i 28 zł)

  jazz: Schmidt/Niedziela "Tribute to Stańko" na winylu, Stunt (Hamilton, Harbeck, Mazur), Corbett vs. Dempsey (McPhee, ICP, Drake, Graves, Suns of Arqa), Editions (Bad Plus, Oddarrang, Crosscurrents, Galvin, Dale, Tuomarila, Lockheart, Noble, Kneebody), Skip (Tingvall)

  obniżka ceny boxu Tie Break

  avant-pop: Figiel (GAD Records), Red Box, kolejne reedycje Stereolab i Manu Chao, Strut (word music i afrobeat: Souljazz Orchestra, Makeba, Thomas/Kwashibu Band, Alefa Madagascar), Luaka Bop

  jazz: Nerija, Trost (Threnody [Berthling / Kuchen / Hoble], Kodian)

  elektronika: Goldie (reedycja)

  avant-pop: Patton mierzy się z Gainsbourgiem, Belle and Sebastian, reedycja Torrini, Brożek/Malikowska (znana ze "Ślepnąc od świateł") z Brożkiem

  rock: winyl progresywnego Chandelier (Chickadisk/GAD), reedycje Cult oraz Screaming Trees Lanegana, warszawski Pale Mannequin, Iggy Pop

  elektronika: !!!, winyl Bilińskiego

  promocje:
- Beatles
- Blue Note

  rock: Iggy Pop, Sacred Bones (Follakzoid, Blanck Mass), Thrill Jockey (Tucker, Lightning Bolt), reedycje Maps

  jazz: Jakubowski, Urbaniak "Fusion III" ('75)

  reggae: Nowa Kultura, Pazurtupaka

  elektronika: Mute kolejne reedycje Throbbing Gristle i Cabaret Voltaire, Stones Throw (Madlib)

  awangarda z Klanggalerie (Residents, Frith, Hayward, kompilacja (Reininger, Brown, Foetus, Uz Jsme Doma))

  folk: Real World

  avant-pop: Bon Iver, Secretly Canadian (Whitney, Webster, Donnelly, Glazerr), Bella Union (Modern Nature, Flaming Lips, Furman), Sub Pop (Frankie Cosmos, Lay)

  promocja: Warner summer, tylko do 15.09 (Coldplay, Daft Punk, Faith No More, Hancock, Kate Bush, Davis, Rush, Talking Heads, Doors, Amos, Chapman, Vangelis, Zaz)

  jazz: Soul What (Williams), PI (Sorey, Coleman, Art Ensemble of Chicago, Mitchell, Threadgill, Virelles, Webber), 577 (Mateen, Parker, Carter, Weston), Urbaniak z Millerem, Gilmourem i Whitem

  reedycje MTJ: Janerka, Zembaty, kompilacja polskiej nowej fali, dwupłytowa edycja Mezzanine Massive Attack

  avant-pop: Banhart, Morrissey, kompilacja 80's>

  poważna: III Symfonia Góreckiego z Wójtowicz ('78), Kronos Quartet z Rileyem>

  promocje:
- Warner polskie CD (seria Polish Jazz, Breakout, Budka Suflera, Niemen, Dżem, Exodus, Kunicka, Matuszkiewicz, Maanam, Grechuta, Koteluk, T. Love, Voo Voo, Xxanaxx, Wodecki i in.)
- Warner polskie winyle (Breakout, Budka Suflera, Demarczyk, Niemen, Bloom, Maanam, Grechuta, Raz Dwa Trzy, T. Love, Młynarski)

Nowy numer konta bankowego (stare będzie aktywne do 12.09)

  promocje:
- Universal best of sierpień (Krauss, Anthrax, B.B. King, Idol)
- winyle klasyka (Arnalds, Richter, Johannsson, Olafsson, Karajan, Zimerman, Shostakovich Jazz i in.)

  awangarda: soundtrack Hildur Gudnadottir do Czarnobyla, Zeitkratzer grający Kraftwerk, Thrill Jockey (Umberto Echo, Black To Comm)

  avant-pop: U Know Me (winyl Beluga Stone), koncert Soft Cell, Thievery Corporation, Caravan Palace

  jazz: Astigmatic (EABS w limitowanej edycji Sarmacja (Bartnik/kIrk)), kolejne winylowe reedycje z Blue Note, Art Ensemble of Chicago, Quiet Temple, Davis

  rock: Metz, White Stripes, nowe Pixies, Sigur Ros, Cherubs, Bongzilla

  folk: Real World (Nusrat Fateh Ali Khan)

  elektronika: reedycja Clan of Xymox

  reggae: Inity Dub Mission

  promocja Universal reggae

  przecena płyt Black Keys

  reedycje Crassu

  przecena na winyle z Universala (Kobong, Hey, NIN, Public Enemy, Gainsbourg, B.B. King, Idol, Blondie, Oleś Brothers, Miśkiewicz, Dr Misio, Bartosiewicz, Nohavica, Lady Pank, Jackowski, Gaye, Rodowicz, Muchy, Przemyk, Soyka i in.)

  poważna: Bandonegro, Bołt (Głowicka), Dux (Przedobra (Pendrecki, Górecki), Zeidler/Sacromontana, utwory Wasowskiego/Kabaretu Starszych Panów, Baculewski)

  rock: Hendrix

  avant-pop: Stereo Total

  elektronika: Zamilska na winylu

  jazz: Urbaniak (Fusion III na winylu)

  elektronika: Yorke (Radiohead) "Anima", Warp (Plaid, Flying Lotus)

  rock: Blitzkrieg (reedycja nowofalowego klasyka), postrockowe Fraktale, Matador (winyl Sonic Youth, Interpol, Gunn), Domino (reedycje Buzzcocks, Perret, Night Moves, Hot Chip)

  folk: Madrugada

  avant-pop: City Slang (Calexico z Iron & Wine, Sinkane, Staples (Tindersticks))

  promocje:
- Metal Matters (Sisters of Mercy, Jethro Tull, Melvins, Ramones, Faith No More, Marillion, Hawkwind, Cult oraz: Death, Cavalera, Dream Theater, Gojira, Korn, Linkin Park, Mastodon, Opeth, Pantera, Queensryche i in.)

  jazz: Kurant (kompilacje krakowskiego jazzu od klasyki po współczesność), Hevhetia (Backspace, KIAP, Nocz Quartet), ACT (Shalosh), kolejne winylowe reedycje klasyków z Blue Note (Donaldson, Griffin, Green, Hubbard, Wilson), Cien Fuegos (Schlippenbach), City of Women (Tenor/Vesala)

  elektronika: avant-hiphopowa Bitamina, Nopaper z polskimi edycjami nowości z Ninja Tune (Tycho, Rakei), Blast First Petite (Pan sonic), Fret (Mick Harris)

  avant-pop: Nouvelle Vague

  folk: rootsy z Kałmucji (Sub Rosa) i Albanii (Touch)

  reggae: winyl Burning Spear, kompilacje Trojana

  promocje:
- Sting
- Funk Disco Soul (Alice Coltrane, Shepp, B.B. King, Grace Jones, Human League, Brown, Gaye, Kiwanuka, Simone, Quincy Jones, Soft Cell, Roots, Trombone Shorty, US3)

  awangarda z Bociana (Noetinger, Toeplitz, Breschard), Haino & Sumac

  reggae: Hillyard, Dubblestandart

  elektronika: Herbert, Park Jiha, Touch (Fennesz), Vainio, Erased Tapes (Naqvi, Codes in the Clouds, Allred)

  avant-pop: Bat For Lashes, Black Pumas

  jazz: Preservation Hall Jazz Band, Brandlmayr

  rock: Shellac, Tides From Nebula, Raconteurs (Jack White), Relapse (Victims, Incantation, Pinkish Black), Dumb, Abwarts (m.in. późniejsi członkowie Neubauten)

  folk: KOKOKO!

  gotyk: Dependent (Kirlian Camera, Fix8:Sed8, Mesh, Covenant)

  poważna: Mek ("Music From Armenia"), Mirare ("Iberia"), Paraty ("Iranian Piano Music")

  ostatnie sztuki boxu Komeda w Polskim Radiu

  elektronika: box Tibeta ze Stapletonem, Pike, reedycja Synów

  jazz: Kowalski, Komeda w Polskim Radiu

  promocje:
- Metallica
- Universal wyprzedaż lipiec (Blondie, Pop, Cash, Lynyrd Skynyrd, NIN, Nirvana, Rush, Velvet Underground)

  metal: nowy album KATa, wznowienie Turbo

  poważna: Morris grający Glassa, Challenge (Oszańca z Lanzettim, Bach na SACD), Melnyk, awangarda z Sub Rosa (Israel Quellet, Quasi Una Fantasia)

  jazz: Clean Feed (Mazurek, Angles 9, Dresser, Parker, Ferrandini), Rogue Art (Brown, Greaves ("Echoes of Henry Cow"), Shipp, Mitchell, Feldman), Rune Grammofon (Fire! Orchestra, Elephant9, ) Doneff (Macedończyk znany z płyt dla ECM), NoBusiness (Amado, Murray, Dickey, Takada, Detail), OA2 (Pellegrin, Tomita), Origin (McCarthy, Locke, Friesen), Terp (Vandermark/Ex), Opus Series (Etnos Ensemble, Petera Sextet (Miszk/Święs/Szmańda))

  folk: Madar Ensemble (Bliski Wschód/Afryka)

  rock: Earth

  reggae: Echo Beach (Noisesharper), Jarring Effect (Brain Damage)

  jazz: Kulm, Baron z utworami Wodeckiego

  rock: Lao Che (koncert z Woodstocku), The Axe (autorski materiał cover-bandu Siekiery) Jambinai (druga płyta koreańskich postrockowców), Follakzoid, Black Keys

  avant-pop: Gałązka

  jazz: ECM (klasyki na winylach), Jaskułke, Karolak, Confusion Project

  rock: Gov't Mule, Supersonic Blues Machine , New Model Army, Dommengang (Thrill Jockey), Black Mountain, Gong, Gotobeds (Sub Pop), winyle Third Man (Raconteurs, Jack White, Melvins), Soundwalk Collective z Patti Smith, box Spear of Destiny, Hayward

  metal: Batushka, Hate, Aseethe (Thrill Jockey)

  avant-pop: Pat Jacob, Gałązka (także na winylu)

  elektronika: mroczny Nodding God (z udziałem Tibeta), Flying Lotus, Biosphere, Editions Mego (Ambarchi, Renaldo & The Loaf), Frenship

  promocja Universal best of (klasycy bluesa, Blondie, Bowie, Cash, Coltrane, Dj Shadow, Faithfull, Ferry, Frankie Goes To Hollywood, Gabriel, Gainsbourg, Idol, Killing Joke, Orb, OMD, Pop, Primus, PIL, R.E.M., Red Hot Chili Peppers, Siouxsie, Sylvian, Vangelis)

  jazz: nowe tańsze edycje klasyków ECM z serii "Touchstones", Entropia Ensemble

  folk: "Mały Kolberg: Podlasie", Nina Nu z kowerami

  rock: Mazolewski z Porterem, Third Man (Jack White, Elson), Budos Band, Snake Charmer, Świnka Halinka, metalowy Sunn O))),, bluesowy Smooth Gentlemen

  punk: Sajgon, Kultura Upadła i Cela nr 3 na kolorowym winylu, Ultra Chaos Piknik 2018 (Moskwa, Hańba, Goverment Flu), Burek DObry Pies

  avant-pop: Jamal, Zimnv

  reggae: Skints, Lee Perry

  elektronika: ambientowy Vojto Monteur (gitarzysta EABS)

  promocje:
- Universal Rock Metal (Black Sabbath, Zappa, Killing Joke, Megadeth, NIN, Siouxsie, Sonic Youth, Soundgarden)
- Blue Note

  jazz: KaMaSz (Kądziela / Mazurkiewicz / Szmańda) z Multikulti, 4Way Quartet (Karrot), Trost (Jarmusch z Ranaldo), Katche

  poważna: Karl (Arovane, awangarda), Hania Rani / Czoher (utwory Ciechowskiego w na fortepian i wiolonczelę), dawna z Harmonii Mundi i Aparte

  elektronika: Biosphere / HIA, Zamilska, Ingazi (Cybulski/Praczas), Meat Beat Manifesto

  rock: Hugo Race na winylu, kolejne archiwalia SBB, Glitterbeat (Brokaw, Johnson, turecki Altin Gun)

  rockowa awangarda z ReR (Massacre (Frith/Laswell), Biota, Art Bears), Klanggalerie (Residents, Snakefinger, Hardy Fox), Editions Mego (Dome), Tibet/Stapleton box

  avant-pop: Gurevich

  reggae: High Tone

  promocje:
- Universal Essentials (klasycy jazzu, Beck, Blondie, Eno, Zappa, Einaudi, MIA, Massive Attack, NIN, PJ Harvey, QOTSA, Sex Pistols, Sonic Youth, Tricky)
- Rolling Stones
- Rammstein
- Universal wiosna (Almond, Blake, Cash, Coltrane, Davis, Zappa, Gentleman, Vangelis, Massive Attack, OMD, NIN, PJ Harvey, Pop, Richter, Tangerine Dream)

  winylowe edycje debiutu Tiltu oraz Voo Voo "Za niebawem"

  avant-pop: Simon Bonney (wokalista Crime & The City Solution), Lowly (Bella Union)

  rock: Lunatic Soul, Editors, Hugo Race na winylu, Stubbleman (Crammed Discs), King Gizzard, Vader, winyl Daughters ponownie dostępny, reedycje Crippled Black Phoenix, Baroness i Samael

  jazz: Hevhetia (Zaborski (Atom String Quartet)), Guiliana

  elektronika: Touch (Paul, UnicaZurn), Young Scientists, Holosud (A-Musik) ponownie dostępny

  awangarda: Trost (Jarmush/Ranaldo/Pandi), Current 93, Sub Rosa (Laswell z Coilem, Wolff, Anthology of Greek Experimental Music), Ideologic Organ (japoński Kukangendai)

  nowości Solitonu (Bukowski Quartet, Dr. Hackenbush, Kobranocka) i poważna z For Tune (Sosnowska/Gabryś-Heyke)

  promocje:
- SBB
- Nopaper (Farka Toure, Buena Vista, Bonobo, Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist, Skalpel, Herbaliser, Thundercat, Tricky, Cocorosie, Fat Freddy's Drop, Fink, Gus Gus, Lamb, Moby, Moderat, Mum, Neneh Cherry, Nouvelle Vague, Roots Manuva, Young Fathers)

  jazz: Więcek (nowość z serii Polish Jazz), Clean Feed (Wschód (m.in. Suchar (Mikrokolektyw/Robotobibok)), Ochs, TGB, Trilla, Cline), TCB Montreaux (Thielemans, Koenig), Skip (Sendecki + perkusista Tingvall Trio, Schulter, Andersen, Favre), Ronin Rhythm (Nik Bartsch, Ikarus), Buzz (Busstra), Between the Lines (Doran), Maciaszczyk, Kidja

  Kayhan Kalhor (muzyka perska), Trigon Ensemble "Medieval Christmas", reedycje Popol Vuh, nowy numer pisma Hard Art (Laibach, Hammill, Spiritual Front + CD (Mirt, Job Karma, Rongwrong))

  Dzieci Gorszego Boga (reedycja punkowego klasyka)

  avant-pop: kobiecy Lor, Rodrigo y Gabriela

  winylowe edycje: Uz Jsme Doma "Kry", muzyka Komedy w interpretacji Olesi, Pierończyka i Jaskułke, "Truposz" Younga, Cave/Ellis, Kazik "Los się musi odmienić" (także kolorowe), O.S.T.R./Hades "Haos"

  rock: Hugo Race Fatalists, Caspar Brotzmann Massaker

  jazz: Pawlik z Moniuszką

  elektronika: UUUU (Graham Lewis/Thighpaulsandra), Fennesz, Warp (Bibio, Calix), Ellen Allien (przed premierą taniej)

  awangarda: Zeitkratzer/Thaemlitz, Wissem, Klanggalerie (Konsturktivists, Hardy Fox, Blurt, Cora, Frith, Snakefinger, Residents)

  folk: Łysa Góra, irańska płyta Kronos Quartet, Yat-Kha (Tuwa)

  reggae: Jah Motorcycle Squad, Jarring Effect (High Tone)

  avant-pop: Babu Król (Budyń/Pogodno) z dansingową płytą

  przecena polskich winyli Warnera (tylko do 28.04), m.in. Polish Jazz, Breakout, Grechuta, Lombard, Maanam, Małe Voo Voo, Młynarski, Niemen, Milian, Republika, Skaldowie, T. Love

  boxy klasyków jazzu

  rock: Swervedriver, Mekons

  avant-pop: Donna Regina, Amanda Palmer, Karyyn (Mute), Baika (Banach) na winylu, Sub Pop (wznowienie Iron & Wine), Waterboys

  poważna: Hania Rani (z grupy Tęskno), Dux (Penderecki, Crumb, Krakowski Kwintet Dęty z Góreckim, Tana String), Opus Series/Requiem Records (Karałow/Gasch, Majcher), dawna z First Hand, Bridge (Feldman), Buzz (Bach)

  jazz: Żądło z Komedą (For Tune), Jarzmik (Audio Cave), Urbaniak, Ronin Rhythm Records (Nik Bartsch), Origin (Friesen, Liebman, Locke, Halberstadt), Mack Avenue (Eubanks, McBride), Igloo (Mercier), Double Moon

  folk: szwedzki Triakel, Glitterbeat (Ifriqiyya Electrique, Assouf)

  elektronika: Recollection GRM (Ferrari), Editions Mego (reedycja Dome), reedycja "Eboli" Job Karmy, Jelinek, Touch (Scott), Glacial Movement (Frame)

  promocja Universal Budget (klasycy jazzu, Beastie Boys, Camel, Cornell, Massive Attack, Pop, Megadeth, Kiwanuka, Oldfield, QOTSA, Roxy Music, Vangelis)

  przecena winyli Warnera (Daft Punk, Bowie, Coltrane, Gang of Four, Young, Sisters of Mercy, Pogues, Petty, Twin Peaks, Television)

  rock: Dead Oceans (Strand of Oaks), winyle metalowego Meshuggah

  jazz: Fundacja Słuchaj (Stapp/Morris/Haynes), Redman

  poważna: Jakubczak / Pękala (m.in. Mitch & Mitch), dawna z Aparte, CD Accord (Atma (Penderecki, Panufnik), Kwartet Śląski (Wajnberg))

  elektronika: Apparat

  avant-pop: Cocteau Twins (dwie ostatnie płyty na winylach)

  folk: Accords Croises (perska, flamenco, dawna bretońska), żydowsko-arabski projekt Dudu Tassa and the Kuwaitis

  rock: Black River (muzycy Behemoth czy Dimmu Borgir), punk z Lou Rocked Boys (Thinners, Zimna Wojna, Podwórkowi Chuligani na winylach), reedycje Motorhead

  reggae: SeeYah, Culture

  elektronika: Young Gods, HVOB, Thrill Jockey (Matmos), Tear Garden (Ka-Spel (LPD) + cEvin Key (Skinny Puppy))

  jazz: Snarky Puppy, HoTS (Harmony of the Spheres) z For Tune, Comet is Coming, ECM (Iyer, Torn/Berne/Smith)

  avant-pop: Czereśnie (dziecięca płyta Zagajewskiego (Hańba, Ludwik Zamenhof)), Brodka

  rarytasowe klasyki polskiego rocka (Romuald i Roman, Breakout, Pakt, No To Co, Skaldowie, Wiślanie, Bractwo Kurkowe oraz z Klubu Płytowego Razem: Deuter i Voo Voo)

  rock: Sacred Bones (Wissem/Jarmush, Thought Gang (Badalamenti/Lynch), Moon Duo, Psychic TV), reedycje New Order

  jazz: Trost (Buck/Pupillo, Mopcut (Chen)), Massacre (Frith/Laswell/Maher), RGG (Polish Jazz 81)

  elektronika: Lali Puna, Beastie Boys, Basinski, Klangwart, Cosey Fani Tutti

  folk: Glitterbeat (Assouf (pustynny blues), Saami (Pakistan), Refree (Hiszpania))

  reggae: kompilacje Trojana

  winyle z Warnera z serii "Indie exclusive" (dostępne tylko w niezależnych sklepach), m.in. Marr, Sleep, Prodigy, Morello, Weezer

  Fisz Emade "Radar", winylowe reedycje Mystica (Tides From Nebula, Happysad) i Nitzer Ebb, Domino (Yorkston, Panda Bear), 4AD (Rema Rema - muzycy m.in. Siouxsie i Wolfgang Press)

  boxy klasyków jazzu

  ruszył preorder na III Symfonię Góreckiego w wykonaniu NOSPR pod Pendereckim, z udziałem Beth Gibbons (Portishead)

  jazz: Allegro (Staroniewicz), SJ (Niedziela, Gawron), Jazzland (Rymden (Wesseltoft)), Sawicka (do wierszy Nowaka)

  rock: Fews, Arteria (muzycy Stephans, Blue Raincoat, Peter John Birch), winylowa reedycja Analogs "Poza Prawem"

  elektronika: kompilacja Nosowskiej, Rebeka, awangardowa Sub Rosa (Bargeld ze "sztuką hałasu", Dusapin, antologia greckiej elektroniki), Klanggalerie (m.in. Residents, Snakefinger), Catz n Dogz, Yorke (Suspiria unreleased), Psychic TV (Kondole)

  przecena winyli MTJ (m.in. Siekiera, Brygada Kryzys, Moskwa, Lady Pank, Perfect, Klincz, Zembaty, Papa Dance, Umer)

  jazz: Hevhetia (Sundial (Jachna, Wojtczak)), ECM (Berne, Smith), Trost (winyle Full Blast i Brotzmanna), Lichtański (Audio Cave)

  folk: Glitterbeat (Assouf (pustynny blues), Ustad Saami (Pakistan), Refree (Baskowie)), Real World (irlandzkie Gloaming, jazzowe Bokante)

  postrock: Xiu Xiu, Wissem/Jarmush, Hugo Race, Lydia Lunch & Rowland S. Howard, Sylvian na winylach   rock: Better Oblivion Community Center (Oberst), tańsze nowości z Metal Mind (Turbo oraz box Acid Drinkers) do wyczerpania zapasów, Neal Morse Band

  elektronika: Mego (Thighpaulsandra), KTL, Gerrard/De Francisci

  poważna: Święto Wiosny Strawińskiego, CD Accord (Kwartet Śląski)

  awangardowe winyle z Reading Group (Barski (Audio Tong), Baron) oraz Faust (Live in Kraków), kolorowe winyle z Riverside

  avant-pop: Tiersen, Perfect Son, czyli Tobiasz Biliński (Coldair) w Sub Pop, Brodka Unplugged

  Thrill Jockey (avant-pop: Setien, Louise; elektronika: Back to Comm; postrock: Endon)

  trzy płyty Ścianki ponownie dostępne (Niezwyciężony, Secret Sister, Shifting... oraz projekty poboczne (Niewolnicy Saturna, Cieślak i zaprzyjaźniona Oranżada))

  promocje:
- Sanctuary metal (Nick Cave, Black Sabbath, Dickinson, Devildriver, Helloween, Kreator, Motorhead, Saxon, Voivod)
- Queen
- Warner soundtracks (Twin Peaks, Birdman, Kronos Quartet, Mogwai, Warren Ellis)
- The Streets

  poważna: Dux (Bornus, Trombastic, Schola Gregoriana Silesiensis), Harmonia Mundi (muzyka dawna)

  rock: kolejne winyle z SP Records (Kazik na żywo "Las Maquinas") oraz Earache (remastery Full Dynamic Range: Sleep i Morbid Angel), wytwórnia prowadzona przez Mogwai: Rock Action (Swervedriver, Moffat, Twilight Sad), mroczny Trisol (Rome, Project Pitchfork, L'Ame Immortelle), Bella Union (Pavo Pavo, Spiritualized)

  jazzowa Fundacja Słuchaj (Watts/Grew), Milo Ensemble (Milo Kurtis), world music z ARC (sufi, żydowska, arabska, hiszpańska, blues z Provoque (Trout, Hart)

  promocje:
- Universal DVD (Pogues, Portishead, klasycy jazzu, Dire Straits, Guns'n'Roses, Nirvana, Plant, Rush, Who)
- Universal czad (Electric Wizard, Ghost, Killing Joke, Marilyn Manson, Megadeth, NIN, Pearl Jam, Sonic Youth, Venom, Wolfmother)
- Universal temp budget (klasycy jazzu, Blondie, Morrissey, OMD, PJ Harvey, Television)

  rock: RKDF (Szepty i Krzyki, ponowie dostępne 1984), 3Moonboys, Mute (Stewart, Ranaldo, Lost Under Heaven)

  folk: Joanna Słowińska "Bursztynowe drzewo"

  jazz: Kołodziejczyk, Stefaniak, Fundacja Słuchaj (Kimura / Guy / Hemingway), Klekowicki (Audio Cave), Edition Records (Potter)

  rock: Sub Pop (reedycje grunge'owej supergrupy Green River, Mascis), Balthazar, Gunn, reedycje Buzzcocks

  elektronika: Mute (Apparat, Carter), Warp (Calix)

  avant-pop: 4AD (Beirut, EX:RE, Deerhunter), RUstin Man (Talk Talk)

  nowości czeskich wytwórni: Indies (Bittova, morawski folk, Ty Sycaci, Ukulele Orchestra, Budoar Stare Damy, Psi Vojaci), Galen (Jablkon), Minority (DVA), Supraphon (Raduza), Animal (Barova (Tara Fuki)), Poli5 (OTK), Guerilla (Brabenec), 100Promotion (Terne Chave) oraz Cechomor

  ostatnie sztuki płyty Karpat Magicznych z Tybetańczykami oraz Robertem Brylewski "Songs from Tibet II"

  promocje:
- Universal winyle (Winehouse, Beastie Boys, Beck, Dire Straits, Pop, Kiwanuka, Oldfield, NIN, Portishead, Public Enemy, Sex Pistols, Sonic Youth, Cure, Police)
- SBB
- Crossover & OST (Arnalds, Shankar, Morricone, Johannsson, Coltrane, Zimerman, Richter, Lisa Gerrard, Reich)

  zapowiedzi Metal Mind: box Acid Drinkers, koncertowa Luxtorpeda, wznowienie Turbo

wcześniejsze nowości