"Gdzie oni są?,
czyli wspomnienia fanów rocka lat 80-tych"

Drugie półrocze 2003 r. przebiegnie chyba pod dyktando książek, dotyczących muzyki i 'nowofalowej' atmosfery lat 80. Sukcesy wydawnicze odnosi "PRL - Punk Rock Later", zbiór wywiadów Mikołaja Lizuta z najważniejszymi postaciami polskiego punk-rocka, w dalszym ciągu aktywnymi na scenie muzycznej (Kazik, T. Lipiński, R. Brylewski, T. Budzyński, M. Staszczyk, K. Grabowski, Siczka i Grabaż). Przed nami jeszcze premiery książki Grzegorza K. Kluski "Grunt to bunt", poświęconej festiwalom w Jarocinie oraz "Prywatna taśmoteka" - zbiór muzycznych felietonów Piotra Bratkowskiego, publikowanych przez niego w latach 80. w "Non Stopie" i "Literaturze". Poniżej natomiast zamieszczamy informację o przygotowywaniu kolejnej pozycji:

Rozmiar: 7137 bajtów "Gdzie oni są?, czyli wspomnienia fanów rocka lat 80-tych" to kolejny projekt choszczeńskiego wydawnictwa "ASz", do realizacji którego wydawca jak i autorka zapraszają naszych czytelników.

"Gdzie oni są?..." to najpierw artykuł w kolejnym numerze Przeglądu Historyczno-Kulturalnego "Przekaz", a w ślad za tym książka, która ukaże się w formie pamiętnika-albumu, w którym zebrane zostaną wspomnienia ludzi, którzy w latach 80-tych czynnie słuchali jak i fascynowali się polskim rockiem.

W artykule przeczytamy wspomnienia m.in. Tomasza Świtalskiego z Brygady Kryzys oraz Jacka Szymkiewicza z zespołu Pogodno. Natomiast do realizacji książki autorka, Katarzyna Andrzejewska zaprasza wszystkich tych, którzy mają swoje własne wspomnienia z tamtych lat oraz archiwalne zdjęcia w albumach.

Jeśli z łezką w oku wspominasz jak nagrywałeś na starym Grundigu koncerty z radiowej "Trójki", jeśli walczyłeś z cenzurą, jeśli zakładałeś w garażu zespół muzyczny lub po prostu byłeś fanem muzyki rockowej i objeżdżałeś Polskę za swoim ulubionym zespołem napisz o tym, dołącz swoje lub swoich znajomych zdjęcie z tamtych lat i zostań jednym z bohaterów książki "Gdzie oni są?, czyli wspomnienia fanów rocka lat 80-tych". Kontakt z autorką: kasia@choszczno.net, lub z wydawcą: redakcja@przekaz.pl.

Tekst: Artur SZUBA
asz@przekaz.pl
Przegląd Historyczno-Kulturalny "PRZEKAZ
www.przekaz.plserpent.pl