Brygada Kryzys powraca!

pierwszy koncert po reaktywacji:
30 kwietnia 2003, Gdynia, Ucho (serpent.pl/cyganeria); kontakt (rezerwacja biletów itp.): ucho68@op.pl

Rozmiar: 12702 bajtów O reaktywacji Brygady donosiliśmy już parę tygodni temu. Tym razem potwierdzone info:

Wprawdzie może już wiecie, lecz muismy was przecież poinformować, że Brygada Kryzys odrodziła się po 10 latach hibernacji. Robert Brylewski i Tomek Lipiński przygotowują się do koncertów wraz z nową sekcją: Filip Gałązka (perkusja - muzyk z Olecka, znany m.in. z grupy Tymona Tymańskiego Transistors otaz Marka Gałązka & Sons) i Tomek Szymborski (gitara basowa, m.in. grupy Biafra, Multiwitamina) oraz saksofonistą-klawiszowcem Sergiuszem Liseckim. Próby odbywają się w Sopocie i Warszawie. Pierwszy otwarty koncert odbędzie się 30. kwietnia w gdyńskim klubie UCHO, ul. Św. Piotra 2, e-mail: ucho68@op.pl, tel. (0-58) 7822969. Gościnnie wystąpi m.in. Tymon Tymański. W przygotowaniu dalsze koncerty. Występ w Uchu zostanie poprzedzony zamkniętym występem Brygady Kryzys z przyjaciółmi w sopockim Spatifie. Będzie on rejestrowany i ukaże się na limitowanym winylu (!).

Na późną jesień planowany jest nowy album Brygady Kryzys pod roboczą nazwą "EUROKRISIS" z całkiem nowymi utworami. Odnalazły się także dwa nagrania z tzw. sesji tonpressowskiej (studio na Wawrzyszewie w Warszawie), podczas któej nagrana została "czarna" płyta. Są to: angielska wersja utworu "Wojna!" i nie znana piosenka "Kronsztadt", śpiewana przez Roberta Brylewskiego po rosyjsku. Istnieje także podobno mozliwość zremiksowania "czarnej" Brygady z taśmy wielośladowej. Jeśli powiodą się związane z tym działania, można oczekiwać singla z tymi dwiema piosenkami i - miejmy nadzieję - remiksów z pierwszego albumu zespołu.

Z przyjemnością informujemy, że nasz serwis sprawuje patronat medialny nad koncertem w Uchu.
Jednocześnie potwierdziły się informacje o końcu Tiltu:

W rok po wydaniu albumu "EMOCJONALNY TERROR" zespół TILT ostatecznie i nieodwołalnie zakończył istnienie. Franz Dreadhunter poświęcił się współpracy z Pudelsami i pracą w studio Chakram. Tomek Lipiński powrócił do swojej rodzinnej Warszawy i kategorycznie utrzymuje, że więcej nie będzie reaktywował TILTu. A zatem to już naprawdę historia. TILT powstał w 1979 roku jako jedna z pierwszych kapel inspirowanych pierwszą falą punk rocka. Następne lata przyniosły różne składy działające pod tą samą nazwą, niezmiennie kierowane przez Tomka.

info: Megayoga Pod wspólna nazwą MEGAYOGA (M394Y094) działa środowisko muzycznyych ..., związanych z warszawską off-sceną. Brygada Kryzys, Deuter, Świat Czarownic, Max i Kelner Tehno Terror - oto niektóre z formacji MEGAYOGI; jest z nią także związany m.in. Ryszard 'Tymon' Tymański, grający w różnych składach. W ramach MEGAYOGI działa impresariat - jeśli więc jesteś zainteresowany organizowaniem koncertów powyższych wykonawców, skontaktuj się z Kasią Rozmarynowską - (0) 606 119 419, e-mail rozmaryna@tlen.pl.
MEGAYOGA to także strony internetowe www.megayoga.net. Są one obecnie przebudowywane; będziemy tam prezentować przedsięwzięcia stowarzyszonych artystów i zespołów, linki do ich stron www oraz aktualności.

zob. także prezentacje w sklepie terry płyty:

"Brygada Kryzys Live" (Pop Noise 1999)serpent.pl