www.serpent.pl


Apteka

27 września nakładem Big Blue (czyli kontynuatora SPV Poland) ukazuje się płyta Apteki "Psychedelic Underground". Płyta nie zawiera jednak premierowego materiału grupy - na ten musimy jeszcze poczekać. Na "Psychedelic Underground" zawarte zostały wszystkie utwory z albumu "Urojone Całe Miasta", uzupełnione o trzy nagrania z "Narkotyków". Nie umniejsza to jednak rangi tego wydarzenia - "Urojone Całe Miasta" bowiem nigdy nie ukazały się na płycie kompaktowej (w 1993 r. na rynek trafiła jedynie kaseta).

O tym materiale L. Gnoiński w Encyklopedii Polskiego Rocka pisał:
O ile "Narkotyki" stanowiły pierwsze prawdziwe osiągnięcie Apteki, tak "Urojonecałemiasta" (93) oddały rozkwit psychodelicznego stylu formacji Kodyma. Trzeci album urzekał, wciągał i ... prowokował, a przy tym brzmiał lepiej od poprzednich.

Płyta jest już dostępna w sklepie terry (w cenie promocyjnej dla zamówień, złożonych do dnia premiery).

Apteka; fot. materiały promocyjne grupy Tymczasem reaktywowana Apteka w lipcu zarejestrowała dwa utwory w studio Polskiego Radia we Wrocławiu, natomiast we wrześniu wyrusza w trasę koncertową, zatytułowaną "Zagłada Robactwa Tour '03". Grupa wystąpi w następujących miastach:

19 września 2003 - Poznań - Blue Note - godz. 20.30
20 września - Świdnica - Bolko
21 września - Wrocław - WZ
22 września - Kielce - Supernowa
23 września - Rzeszów - Akademia
24 września - Lublin - Graffiti
25 września - Warszawa - Park - godz. 20.00 (bilety 20 zł)
26 września - Leszno - Dom Kultury
27 września - Brodnica - Piano
28 września - Gdańsk - Parlament
29 września - Toruń - Od Nowa

Informacje o historii Apteki na stronie www.w-matni.mirage.com.pl/burdel