SERPENT BEAT - "Deadly Gift"
(Furia Musica 011)

1. Deadly Gift
2. Trip
3. Hook
4. Wild Woods utwóru w real audio ściągnij mp3 - 3,5MB (mp3 w całości)
5. Sun
6. Angel Street
7. Torried Night
8. Heavy Rain

9. Hard Swing Time ściągnij mp3 - fragment utworu
10. Long Lonely Love
11. When I Die
12. Sadness On the Hills ściągnij mp3 - fragment utworu
13. Hard Swing Time (Next Move)

Furia Musica 2003

Płyta wydana w digipacku, w nakładzie limitowanym do 200 egzemplarzy.

Muzycy wrocławskiej grupy Serpent Beat zawsze przyznawali, że fascynują ich trzy rzeczy: muzyka Nicka Cave'a, muzyka The Doors i muzyka J.S. Bacha. Efektem tych inspiracji jest mroczna, energetyczna, klimatyczna muzyka, w której post-punkowy zadzior The Birthday Party, posępna melancholia Crime and the City Solution i garażowy rock w stylu Gun Club zostały nasączone dekadencką elegancją spod znaku solowych dokonań Nicka Cave'a.
Na "Deadly Gift" znalazły się dwa materiały Serpent Beat. Pierwszy to pochodzący z 1993 roku, nie wydany wcześniej, brzmiący surowo i post-punkowo album "Wild Woods". W skład drugiego materiału wchodzą cztery perfekcyjnie brzmiące, reprezentujące olbrzymią klasę piosenki (jedna w dwóch wersjach), które zespół zarejestrował pod koniec swojej działalności, w 2001 roku. (maniak)

Serpent Beat powstał na zgliszczach działającej pod koniec lat 80. legendarnej formacji Los Loveros. W 1993 roku grupa zarejestrowała materiał na swą pierwszą płytę "Wild Woods". Do wydania albumu jednak nie doszło, jako że muzycy uznali, że materiał nie reprezentuje w pełni ówczesnego stanu rozwoju kapeli. Debiutem fonograficznym zespołu został wydany w 1999 roku przez Cross Records album "Serpent Beat". W 2001 Serpent Beat rozpoczął rejestrację piosenek na kolejny album. Po zarejestrowaniu 4 utworów grupa rozpadła się.
Trzon zespołu stanowili: dwaj byli muzycy Los Loveros - wokalista i gitarzysta Dariusz Bufnal i perkusista Mariusz Janiak - oraz basistka Anna Semrau.

sprzedaż wysyłkowa w cenie 40 zł (+ koszt wysyłki) - furiamusica@interia.pl
Płyta dostępna także m.in. w sklepie terry oraz w Warszawie w sklepie płytowym Hey Joe, ul. Złota 8, tel. (022)-827-64-72.