Joanna Makabrescu - "Piąta prostytucja +"(P) Furia Musica 2001     004

Warszawska grupa Joanna Makabresku działała od 1986 do początku lat 90. Nagrała kilka niezłej jakości taśm demo, zawierających zarówno nagrania z prób i koncertów, jak i zarejestrowanych w profesjonalnym studiu. Muzyka zespołu to nowa fala, czasami mroczna, zawsze przebojowa, kipiąca energią i naładowana pozostającymi w głowie melodiami.

Na naszej płycie "Piąta prostytucja +" znalazł się wyłącznie materiał studyjny. Podstawę stanowią piosenki z tytułowej sesji z 1990 roku (wydane onegdaj na kasecie pod tym samym tytułem) wzbogacone o dwa nagrania, które na kasecie się nie znalazły. Dodatkowo zamieściliśmy na płycie 5 nie publikowanych wcześniej utworów z późniejszej, ostatniej sesji zespołu, która miała miejsce w studio Złota Skała.

Cały materiał jest doskonały pod względem technicznym i porywający muzycznie (posłuchajcie fragmentów utworów w real audio i mp3).

Strona graficzna wydawnictwa opiera się na materiale zaczerpniętym z "Linii" - autorskiego zine'a członków Joanny Makabresku.

W przyszłości (miejmy nadzieję, niedalekiej) kolejna płyta Joanny Makabresku, tym razem ze starszym materiałem, poprzedzającym "Piątą prostytucję".

Utwory:
1. Fabryka mp3 - fragment utworu real audio - fragment utworu
2. Powietrze mp3 - fragment utworu real audio - fragment utworu
3. Rytm-niedziela
4. Bujdogenerator
5. Praca nowa
6. Wymuszone kobiety
7. Wakacje w Warszawie
8. Człowiek, który...
9. Mięso
10. Słońce
bonusy z sesji "Piąta prostytucja":
11. Brudne czyny
12. Brzegi
bonusy z sesji w Złotej Skale:
13. Strefa
14. Przed powietrzem
15. Wydrążeni ludzie
16. Kurz
17. Wyjście


cena płyty: 35 zł (+ koszty wysyłki), zamówić ją można e-mailem: furiamusica@interia.pl, jak również kupić w sklepie Hey Joe (Warszawa, ul. Złota 8, tel. (022)-827-64-72; www.heyjoe.iq.pl).