Furia Musica

FURIA MUSICA UDOSTĘPNIA NA CD-R-ach NAGRANIA POLSKICH MROCZNYCH ZESPOŁÓW Z LAT 80 I 90, KTÓRE NIE ZOSTAŁY OFICJALNIE WCZEŚNIEJ WYDANE NA CD.

Projekt FURIA MUSICA powstał po to, by ocalić muzykę, która powinna być ocalona, i dać ludziom możliwość dotarcia do nagrań, które prawdopodobnie nie trafiłyby do nich inną drogą. Prawa rynku, kapryśność słuchaczy i obawa wydawców są przyczynami dla których wiele wartościowych materiałów muzycznych nigdy nie ujrzało światła dziennego, a nawet jeśli ujrzało, to co najwyżej na kasetach. FURIA MUSICA zamierza to zmienić! Za zgodą zespołów będziemy udostępniali na CD-R-ach materiały, które nie znalazły wydawcy lub były dostępne tylko w formie kasetowej. Interesuje nas przede wszystkim muzyka, nazwijmy ją ogólnie, mroczna. Naszym podstawowym celem jest odnaleźć, uzyskać, wykryć i udostępnić chętnym jak najwięcej muzyki polskich zespołów nowofalowych czy też cold wave'owych z lat 80. Równolegle pragniemy prezentować materiały nagrane później, które niepotrzebnie kurzą się w archiwach zespołów, zamiast cieszyć uszy słuchaczy. Nasze CD-R-y będą miały normalne okładki, drukowane na domowych drukarkach i nalepkę na krążku. Być może nagrania na nich prezentowane nie zawsze będą przedstawiały wysoką jakość techniczną, ale będą to w miarę możliwości najlepiej zachowane kopie tych nagrań.

PŁYTY FURII MUSICI MOŻNA NABYĆ TYLKO PRZEZ SIEĆ INTERNET LUB DROGĄ LISTOWĄ. NIE BĘDĄ ONE DOSTĘPNE W SKLEPACH Z WYJĄTKIEM SKLEPU HEY JOE W WARSZAWIE.

FURIA MUSICA BĘDZIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI STALE ROZSZERZAŁA SWÓJ KATALOG.

UWAGA: Zdecydowana większość odtwarzaczy kompaktowych odtwarza bez problemu nagrania zarejestrowane na CD-R-ach. Jednak niektóre starsze odtwarzacze miewają czasem z nimi problemy. Uczulamy na taką możliwość.

UWAGA: Poszukujemy kontaktu z muzykami grup: IVO PARTIZAN, NOVO DEL ARTE, GARAŻ W LEEDS, ZUULAND NATALU, PŁONĄCA ŻYRAFA i innych interesujących formacji z lat 80.


AUTORAMI PROJEKTU I JEGO WYKONAWCAMI SĄ: KRZYSZTOF NIEPORĘCKI (SKLEP HEY JOE) ORAZ TOMASZ ZRĄBKOWSKI (MANIAC) PRZY WYDATNEJ POMOCY DADA'S MUSIC PAGES.