23 Threads - "Magija"

(P) Furia Musica 2001     003

okładka płyty 23 Threads 'Magija' 23 Nici to projekt Marka Marchoffa i jego żony Doroty. Marchoff na co dzień lideruje industrialno-ambientowej grupie Different State, z którą to nagrał 7 materiałów (ostatni wydany, piąty w kolejności, "Cardinal Mosaic" ukazał się na CD nakładem wytwórni Cpt. Sparky). 23 Threads prezentuje nagrania niedalekie od stylistyki prezentowanej przez Different State. Wspólna obu przedsięwzięciom jest zimna, post industrialna aura muzyki, ale 23 nici to czystsze brzmienie gitary, prostsze kompozycje, ale i radykalniejsza forma - w połowie nagrania z płyty bazują na zabawach elektryczną gitarą, a sam Marchoff nazywa je makabrycznym folkiem, w połowie opierają się na maszynowych preparach i recytacjach Marka i Doroty.
Materiał pochodzi z lat 1994-95 i trwa 35 minut.

Oto co Marchoff powiedział w rozmowie z Wojtkiem Wysockim (BRUM 10/1997):
Jest też pewne miejsce w tym mieście (w Ciechanowie - przyp. maniaca), które dla mnie i dla naszej muzyki jest szczególnie ważne - stara dzielnica przemysłowa. To jest raj. Wyobraź sobie: wszędzie czerwona cegła. Niemiecka! Piękne maszyny, wszędzie potłuczone okna, wszystko dobrze widać... Tam jest teraz cukrownia, ale cukrownia działa tylko jesienią, w pozostałą część roku można tam być zupełnie samemu. Ja uwielbiam brać gitarę, siadać na trawie i godzinami tworzyć. Siedzę tak i z jednej strony dobiega ten specyficznym szmer fabryki, z drugiej mruczy krowa... i w ten sposób powstaje np. makabryczny folk.

   Utwory:
   1. Enlil
   2. Bodhi
   3. Nachasz
   4. Tohuwabohk mp3 - fragment utworu real audio - fragment utworu
   5. Angra Mainju
   6. Isztar mp3 - fragment utworu real audio - fragment utworu
   7. Ereszkigal
   8. Magija
   9. Aumgn 23

cena płyty: 35 zł (+ koszty wysyłki), zamówić ją można e-mailem: furiamusica@interia.pl, jak również kupić w sklepie Hey Joe (Warszawa, ul. Złota 8, tel. (022)-827-64-72; www.heyjoe.iq.pl).